North Canberra-Gungahlin Results
Women | Athlete | Place | Section | Results | |
---|---|---|---|---|---|
3000 Meter Racewalk | |||||
14:31.20 | Zoe Hunt | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
14:36.60 | Gabby Hunt | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
17:16.80 | SB | Laura Burns | 1st | Finals H1 | Complete Results |
100 Meter Dash | |||||
14.07 | SB | Mikayla Cruz | 6th | Finals H4 | Complete Results |
200 Meter Dash | |||||
28.45 | w | Molly Sturgiss | 1st | Finals H2 | Complete Results |
29.04 | w SB | Mikayla Cruz | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
29.54 | Eliza Rixon | 3rd | Finals H4 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
1:04.25 | SB | Molly Sturgiss | 1st | Finals H2 | Complete Results |
1:07.48 | SB | Mikayla Cruz | 2nd | Finals H2 | Complete Results |
1500 Meter Run | |||||
4:38.44 | SB | Eliza Rixon | 1st | Finals H1 | Complete Results |
5:37.16 | SB | Layla Rowntree | 5th | Finals H2 | Complete Results |
High Jump | |||||
1.35m | SB | Emily Pease | 1st | Finals H1 | Complete Results |
Hammer Throw | |||||
14.23m | Tanya Colyer | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Javelin | |||||
31.83m | SB | Emily Pease | 1st | Finals H1 | Complete Results |
7.33m | Tanya Colyer | 2nd | Finals H1 | Complete Results | |
Men | Athlete | Place | Section | Results | |
3000 Meter Racewalk | |||||
15:51.00 | Callum Burns | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
400 Meter Dash | |||||
52.63 | SB | Nicholas Mcewen | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
1500 Meter Run | |||||
4:10.29 | SB | Ben Watson | 2nd | Finals H1 | Complete Results |
4:33.48 | SB | Lachlan Patterson | 3rd | Finals H1 | Complete Results |
Long Jump | |||||
4.85m | Simon Yung | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
Hammer Throw | |||||
24.98m | SB | Ben Nugent | 1st | Finals H1 | Complete Results |
Javelin | |||||
38.46m | Oscar Curtis | 1st | Finals H1 | Complete Results | |
24.88m | SB | Griffin Hutchins | 1st | Finals H1 | Complete Results |
16.03m | SB | Ben Nugent | 2nd | Finals H1 | Complete Results |